LV | EE | LT | RU |
 
3D Dārznieks

Ainavu arhitektiem
 

 

3D DĀRZNIEKS WIN PC 10.0

Datorprogramma latviešu valodā dārzu projektēšanai un vizualizācijai. Programmatūra paredzēta profesionāliem ainavu arhitektiem, dārzniekiem, kā arī dārzu un augu mīļotājiem. Lai projektētu šajā programmā, nav nepieciešama speciāla sagatavošana.

Programmatūra sastāv no 4 daļām:

  • Plānotājs ar iesegumu, kāpņu, žogu, būvju, augu veidošanas redaktoriem;
  • Augu enciklopēdija (vairāk nekā 15 000 augu ar attēliem, to 3D modeļi, plašas atlases iespējas);
  • Fotoplāns, kas ļauj projektēt izmantojot par fonu fotoattēlu;
  • Resursu redaktors, ar kura palīdzību var pievienot savus 3D objektus un tekstūras.

Plānotājs
Grafisks redaktors, kas orientēts uz dārzu ainavas un dizaina projektēšanu. Redaktorā tiek izmantoti reāli dārza objektu trīsdimensiju modeļi. Objekti tiek ņemti no šādiem sarakstiem: virsmas, būves, žogi, mazās arhitektūras formas (MAF), augi, kāpnes, iesegumi. Var piemeklēt augus un izvietot tos dārzā, aplūkot, kā tie izskatīsies dažādos gadalaikos vai pēc vairākiem gadiem. Plānu var apskatīt dienas un nakts laikā ar vai bez apgaismojuma. Plānā var pievienot objektus no citiem pielikumiem pēc OLE 2 standarta. Tāmes kalkulators aprēķina projekta izmaksas. Rezultātu iespējams eksportēt HTML formātā vai pārlūkot trīsdimensiju režīmā ar video ieraksti AVI formātā. Plāna reljefa redaktors ļauj veidot paaugstinājumus un ieplakas, piešķirt slīpumu un izlīdzināt apgabalus.

Augu enciklopēdija
Ietver detalizētu informāciju par vairāk nekā 15 000 augu un 26 000 fotoattēlus. Katram augam norādīts nosaukums, augstums, platums, augsnes veids, laistīšana, temperatūra, ziedu un lapu dekorativitātes ilgums, ziedu, augļu, lapu, rudens lapu krāsa, auga izturības temperatūras zonas, auga dzimtene, augšanas vieta un cita informācija.

Atlase ─ iespējama visos augu bāzes informatīvajos laukos. Izmantojot enciklopēdijas atlasi, augus dārzam var atlasīt pēc dažādiem kritērijiem. Fenoloģiskais kalendārs ļauj piemeklēt augus pēc ziedu un lapojuma krāsas un ziedēšanas laika.

Plāna augu kopšana ─ plānā ievietoto augu kopējā kopšanas tabula.

Auga kopšanas kalendārs ─ auga kopšanas darbu gada kalendārs. Veicamās darbības attēlotas ikonu veidā. Darbības paskaidrošanai var iegūt papildu informāciju apraksta un video veidā.

Auga slimības ─ augiem bīstamo slimību un kaitēkļu saraksts ar attēliem. Vienkāršs slimību noteicējs ļaus uzzināt par auga iespējamām problēmām.

Fotoplāns
Sniedz dažādas iespējas izveidot plānu, par pamatu izvēloties fotoattēlu.  Fotoattēlā veidojamā plāna vidē ļauj pievienot reālu objektu attēlus, piemēram, strūklakas, lapenes, ēkas, dažādus segumus un tamlīdzīgi, pilnai realitātes efekta radīšanai. Fotoattēla priekšplānā var izvietot jebkurus objektus, kas pieejami programmas bibliotēkā: celiņus, žogus, lapenes, dekoratīvos elementus vai augus ātrai pirmsprojekta izveidei.

Resursu redaktors
Tiek izmantots darbam ar fotoattēliem un jaunu trīsdimensiju modeļu, tekstūru, formu un profilu izveidei. Piemēram, šeit var pievienot tekstūru bārbeļu dzīvžogam, izveidot strūklakas trīsdimensiju modeli, ielādēt jaunus balsteņus kāpnēm vai profilu žogam un saglabāt tos bibliotēkās. Resursu redaktorā var izveidot sezonālo fotoattēlu ─ attēlu, kas mainās atkarībā no gadalaika, vai pievienot kāpnes, žogus un atbalsta sienas, importēt 3D modeļus 3DS formātā un rasēšanas elementus EMF formātā.
 

 
 
 
Pasūtīt
 
Jauns lietotājs?
Reģistrēties šeit!
Ienākt
 
 
Ienākt